Білогірська селищна рада - об'єднана територіальна громада

Хмельницька область

Історична довідка

Соціально-економічне обґрунтування

Білогірської селищної об’єднаної територіальної громади

(адміністративний центр - смт Білогір’я)

1. Загальна характеристика

Білогірська об’єднана територіальна громада базуватиметься на території Білогірського району.

Громада розташовуватиметься у північно-західній частині Хмельницької області.

До складу громади увійдуть 24 населених пункти, у тому числі 1селище та 23 села.

Мінімальна відстань населених пунктів до адміністративного центру становитиме 0,0 км, максимальна – 22 км.

Площа громади становитиме 289,5 кв. км.

Загальна кількість мешканців громади складе 12184 особи, у тому числі дітей дошкільного віку – 900, шкільного віку –1288.

2. Економічний потенціал громади

В промисловості найбільшу питому вагу займає переробна промисловість.

Функціонують 3 бюджетоутворюючих підприємства: ТОВ НВА «Перлина Поділля», ТОВ «Поділля Елеватор», ТОВ «РМЗ Білогір’я».

В галузевій структурі сільського господарства рослинництво становить 60%, тваринництво – 40 відсотків.

Торгівельні послуги надають 130 функціонуючих торгових точок, у тому числі 84 магазини, 3 АЗС, 13 аптек, 7  закладів громадського харчування.

3. Транспортне сполучення

В середньому щоденно здійснюється 43 рейси на 38 автобусних маршрутах. У 4 населених пунктах громади відсутнє транспортне сполучення. На території переважають дороги з твердим покриттям – дороги з покриттям із асфальту, каменю, щебеню, гравію шириною проїжджої частини до 7 м., та дороги без твердого покриття, шириною не менше 4,5 м, які регулярно профілюються. Ґрунт проїжджої частини закріплений або підсипаний гравієм, щебенем, піском.

4. Бюджетна інфраструктура та розрахунковий обсяг бюджету громади

За рахунок бюджету об'єднаної громади на її території функціонуватимуть:

• 13 закладів охорони здоров'я, а саме: 10 фельдшерсько-акушерських пунктів, 3 амбулаторії, поліклініки;

• 25 закладів освіти, а саме: 5 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІП ступенів, 2 загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ступенів, 5 загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня, 13 дошкільних навчальних закладів;

• 10 закладів культури;

• 1 заклад фізичної культури.

Кількість приміщень, придатних для розміщення державних органів становить 6 одиниць.

Кількість приміщень, придатних для розміщення органів місцевого самоврядування становить 7 одиницю.

Обсяг доходів загального фонду (розрахунковий в умовах 2017 року) громади становитиме 57453,9 тис. грн., у тому числі:

• доходи без урахування трансфертів з державного бюджету (згідно статті 64 Бюджетного кодексу України) – 36575,0 тис. грн.;

• реверсна дотація – 2194,0 тис. грн.;

• освітня субвенція – 19232,8 тис. грн.;

• медична субвенція (первинний рівень) – 3840,1 тис. гривень.

Прогнозний обсяг видатків загального фонду громади становитиме 48592,2  тис. гривень.

Баланс фінансових ресурсів загального фонду:+8861,7 тис. гривень.

Прогнозний обсяг бюджету розвитку: 473,7 тис. гривень.